ZAVRŠENI RADOVI NA SANACIJI NERAZVRSTANIH CESTA U JASENOVCU

Završeno je asfaltiranje nerazvrstanih cesta u naselju Jasenovac. Izvođač radova za četiri grupe bio je STRABAG d.o. o. i to za : GRUPA 1 Kolodvorska ulica, GRUPA 2 Ulica Bana Patra Berislavića , GRUPA 3 Ulica Josipa Kozarca i GRUPA 4 Ulica Braće Radić, a GRUPU 5 - Ulicu Sv. Roka radove je izvela tvrtka CESTE SISAK d.o.o.

Izvođači radova Strabag i Ceste Sisak uvedeni su u posao 30. siječnja 2023. godine
Pripremni radovi izvodili su se u vremenu od 30. siječnja do 14. ožujka 2023. godine. Radovi na asfaltiranju izvodil su se u vremenu od 14. do 17. ožujka, a uređivanje bankina izvodilo se od 20. do 23. ožujka 2023. godine. Nakon toga izvršena su kontrolna ispitivanja. Ceste su kompletno obnovljene kao i bankine.

Procijenjena vrijednost radova za iste iznosila je 219.921,69 € (1.657.000,00 kn), a ugovoreni troškovi za sve nerazvrstane ceste u Jasenovcu nakon provedene javne nabave iznosili su sa PDV-om 289.723,33 €.

Stručni nadzor vršila je tvrtka GRADNJA PAM STIL d.o.o., a troškovi nadzora su 14.562,50 €. Svi radovi, kao i stručni nadzor financiraju se iz sredstva Fonda solidarnosti Europske unije.