Održana 15. Sjednica Općinskog vijeća

U utorak 19. rujna 2023. godine u 19, 00 sati u Vijećnici Općine Jasenovac održana je 15. sjednica Općinskog vijeća.

Na sjednici nazočni vijećnici: Dubravko Bradašić, Marko Kozić, Dalibor Šimičić, Milinko Pavković, Kristina Matoš , Ivan Šaka i Denis Dimitrić. Izostanak opravdao Silvije Balić. Na sjednici nazočni i Biljana Dragić, referent za računovodstvo,Danijel Kušan komunalni redar, a zapisnik vodi Radmila Šimičić. Na sjednici nazočili i predstavnici građana.

Predloženi Dnevni red sjednice jednoglasno usvojen.
Sjednicu vodi Dubravko Bradašić, predsjednik općinskog vijeća.

20230919 194433 1200x900
Vijećnička pitanja postavljali su vijećnici Ivan Šaka, Marina Katušič, Ksenija Matoš, Marko Kozić i Denis Dimitrić i Dalibor Šimičić. Pitanja su se odnosila na uvođenje jasličke skupine u postojeći vrtić , postupak oko dobivanja mišljenja Ministarstva poljoprivrde na javni natječaj za zakup poljoprivrednog zemljišta u vlasništvu RH na području općine, na probleme čagljeva u naseljima,pitanje dovođenja u ispravno stanje cesta koje nisu nerazvrstane, problemi sa brzom vožnjom kamiona kroz centar i sve prometnice ako već postoji „stara cesta“ na industrijsku zonu, te o mogućnosti programa „ Zaželi“ Na vijećnička pitanja odgovarala općinska načelnica Marija Mačković.

20230919 194459 1200x900
Na prijedlog općinske načelnice Marije Mačković vijećnici su bez rasprave usvojili Polugodišnje Izvršenje proračuna Općine Jasenovac za razdoblje siječanj-lipanj 2023.

Na sjednici je temeljem pisanog zahtjeva predsjednika općinskog vijeća ,a temeljem Koalicijskog sporazum razriješen dužnosti predsjednika Općinskog vijeća Dubravko Bradašić koji je imenovan na dužnost prvog podpredsjednika općinskog vijeća, a Marko Kozić je razriješen dužnosti podpredsjednika općinskog vijeća i imenovan je za predsjednika općinskog vijeća.
Vijećnici su također usvojili prijedlog Odluke o imenovanju Povjerenstva Općine Jasenovac za procjenu šteta od prirodnih nepogoda.
Predsjednik Općinskog vijeća je zahvalio vijećnicima na odazivu i zaključio sjednicu Općinskog vijeća.

20230919 194444 1200x900