Modernizacija cesta i energetska obnova u Jasenovcu

U posjeti Općini Jasenovac u naselju Trebež dana 22. rujna 2023. godine, župan Ivan Celjak, zajedno sa suradnicima obišao završene radove na modernizaciji lokalne ceste L33139 i energetsku obnovu Osnovne škole Jasenovac.

Sisačko-moslavačka županija sanirala je županijsku cestu u dužini od 1200 metara i ukupno uložila iznos nešto više od 110 tisuća eura. Nakon toga, cesta će odlukom biti dodjeljena u trajno vlasništvo Općini Jasenovac. Daljnjim obilaskom  župan se uputio prema Osnovnoj školi Jasenovac gdje je provedena energetska obnova. Na tim značajnim događajima, uz župana pratila je i načelnica općine Jasenovac, Marija Mačković.

170

Vrijednost energetske obnove Osnovne škole Jasenovac iznosila je oko 1,4 milijuna eura (s PDV-om). Ova hvalevrijedna investicija omogućila je poboljšanje energetske učinkovitosti školske zgrade te stvaranje ugodnijeg okruženja za učenike i nastavnike.

Osnovna škola Jasenovac nije samo dočekala goste, već je i pripremila svečanu priredbu koja je razveselila župana i druge goste. Ravnatelj škole, Branko Šepović, ponosno je predstavio uređene prostore škole, naglašavajući značaj obnove za kvalitetu obrazovanja djece u zajednici.

DSC06511 scaled

Načelnica općine Jasenovac, Marija Mačković komentirala je kako sadašnja i buduća ulaganja županije puno znače za stanovnike općine Jasenovac. „Svako ulaganje je dobro došlo i svako ulaganje će nekome od stanovnika općine Jasenovac trebati i koristiti.“

DSC06532 scaled

DSC06613 scaled