Otpis potraživanja za električnu energiju

Vlada Republike Hrvatske donjela je Zaključak vezi provedbe otpisa potraživanja i naknade za električnu i toplinsku energiju isporučenu krajnjim kupcima na potresom pogođenim područjima za razdoblje siječanj, veljača, ožujak, travanj, svibanj i lipanj 2023.

Krajnji kupci iz kategorije kućanstvo stradali u potresu na području Grada Petrinje, Grada Gline, Grada Siska, Grada Hrvatske Kostajnice, Općine Lekenik, Općine Sunja, Općine Donji Kukuruzari, Općine Majur, Općine Dvor, Općine Topusko, Općine Gvozd, Općine Jasenovac, Općine Hrvatska Dubica, Općine Martinska Ves, Općine Pokupsko i Općine Kravarsko, moraju zadovoljavati jedan od uvjeta:

• da su bili nastanjeni u stambenim objektima kojima je dodijeljena oznaka kategorije oštećenja i uporabljivosti građevina: N1 – Neuporabljivo – zbog vanjskog utjecaja; N2 – Neuporabljivo – zbog oštećenja; PN1 – Privremeno neuporabljivo – potreban detaljan pregled i PN2 – Privremeno neuporabljivo – potrebne mjere hitne intervencije, a koji su obilježeni istaknutom crvenom odnosno žutom naljepnicom, te koji se nalaze u zamjenskom smještaju, privremenom smještaju u kontejnerima ili kontejnerskim naseljima ili kolektivnom smještaju u organizaciji lokalne samouprave na području jedinica lokalne samouprave iz stavka 1. ove točke
  • da su korisnici ili su članovi njihovog kućanstva korisnici prava na zajamčenu minimalnu naknadu, osobnu invalidninu, doplatak za pomoć i njegu ili imaju priznato pravo na status roditelja njegovatelja ili njegovatelja.

Zaključak Vlade:

Zaključak.pdf