Advent u Općini Jasenovac

Turistička zajednica Općine Jasenovac u suradnji sa Općinom Jasenovac, i udrugama Općine Jasenovac početkom studenog, započela je sa realizacijom Božićnih događanja u našoj općini.

Općinska načelnica Marija Mačković upalila je prvu adventsku svijeću na Adventskom vijencu u centru Jasenovca. Paljenjem prve adventske svijeće započelo je vrijeme Adventa odnosno Došašća.

Prva svijeća koja se pali svijeća je nade i iščekivanja, druga svijeća je svijeća mira, treća svijeća je svijeća radosti i veselja, a četvrta svijeća ljubavi.

Program Adventa u našoj Općini, započeo je sa organizacijom božićnih radionica koje su se održale 26.11.2022. i 29.11.2022. u Dnevnom boravku (Centar za pomoć i njegu) u suradnji sa Narodnom knjižnicom i čitaonicom Jasenovac, Centrom za pomoć i njegu te Hrvatskim fotosavezom i Udrugom KAS iz Siska koja provodi Europski projekt “Godine nisu važne”.

Adventsko druženje mještana Općine Jasenovac organizirano je 03.12.2022. na prostoru Zone malih obrta sa tržnicom, gdje su se okupile udruge iz cijele Općine, te je svaka od njih pripremila prigodne slastice te kuhane tople napitke, gulaš, ribu. Zajedničko druženje upotpunila je topla atmosfera mještana, uz glazbeni sastav Udruge umirovljenika „Stari prijatelji.

Božićna događanja nastavljena su podjelom poklona djeci za Sv.Nikolu u svim naseljima Općine Jasenovac, a očekuju nas i druženja u mjestima Košutarica – adventsko druženje koje organizaraju mladi i KUD Košutarica, te Puskoj – Udruga Srce Puska, te prigodni koncert i prikaz narodnih običaja u Jasenovcu u organizaciji Udruge za očuvanje kulturne baštine Jasenovac, koji će se održati u Pučkom domu 17.12.2022..

Detalje prigodnih programa pogledajte u prilogu.

316214562 691899419133688 7537344541355559165 n