Pozivnica na prikaz običaja jasenovačkog kraja "Jasenovac, rodno selo moje"

Udruga za očuvanje kulturne baštine Jasenovac Vas poziva na večer pjesme i plesa. Prikaz običaja jasenovačkog kraja pod nazivom "Jasenovac, rodno selo moje" održat će se u Pučkom domu Jasenovac, 17. prosinca 2022. godine u 17:00 sati, pod pokroviteljstvom Općine Jasenovac.

Predstavit će se dječja i izvorna skupina. Prikaz običaja, pjesama i plesova jasenovačkog kraja, Badnja večer, stablari...baština našeg zavičaja je nepresušna, a mi pokušavamo otrgnuti dijelove, prenijeti na mlađe naraštaje i očuvati sve što su nama naši stariji članovi povjerili. Poslije programa zabavit će nas tamburaški sastav "Stari prijatelji".

IMG 6639c8dc7970e16a51901c79f70e506b V