Dječja skupina Udruge za očuvanje kulturne baštine Jasenovac predstavila se na 2. Dječjoj smotri folklora u Društvenom domu u Orubici

U organizaciji KUU „Marijan Lanosović“ Orubica  u subotu, 22. listopada 2022.g održana je 2. Dječja smotra folklora u Društvenom domu u Orubici.

Uz goste iz Drežnika, Gornjih Andrijevaca i Godinjaka predstavila se i dječja skupina Udruge za očuvanje kulturne baštine Jasenovac.

Predstavila se pjesmama, brojalicama, rugalicama i šetanim kolima jasenovačkog kraja.

Nakon nastupa djeca su bila uspješna i u zabavnim igrama.

Dječja skupina broji 20 članova i svi članovi redovno sudjeluju na probama koje se održavaju 1-2 puta tjedno.

Radosno očekujemo nove članove te ih pozivamo da nam se pridruže na probama koje održavamo u prostorijama Udruge umirovljenika.

IMG 20221024 WA0003

IMG 20221024 WA0002