Održana 6. sjednica Općinskog vijeća

Dana 31. siječnja 2022. godine s početkom u 18,00 sati u Vijećnici Općine Jasenovac održana je 6. sjednica Općinskog vijeća Općine Jasenovac.

Sjednicom je predsjedao predsjednik Općinskog vijeća Dubravko Bradašić. Na sjednici nazočni vijećnici: Dalibor Šimičić, Marko Kozić, Milinko Pavković, Silvije Balić i Denis Dimitrić. Izostanak sa sjednice opravdali Ivan Šaka i Marina Katušić. Izostanak nije opravdala Kristina Matoš. Osim vijećnika na sjednici nazočna općinska načelnica Marija Mačković , referentica za društvene djelatnosti Radmila Šimičić koja je vodila i zapisnik, te Danijel Kušan , komunalni redar.
Dnevni red jednoglasno usvojen.

20220131 180249 1200x800
Skraćeni zapisnik sa 5. sjednice jednoglasno usvojen. Vijećnička pitanja postavio je vijećnik Denis Dimitrić a odnosila su se na pitanja u kojem je statusu raspisani natječaj za zakup poljoprivrednog zemljišta u vlasništvu RH na području Općine Jasenovac i što će donijeti Uredba Vlade RH o novim vodnim područjima na cijelo, teritorijalnom području RH.

Vezano uz poljoprivredno zemljište nije još dana Suglasnost na II. Izmjene i dopune Programa raspolaganja poljoprivrednim zemljištem što su bile i točke dnevnog reda prethodnih sjednica , a vezano uz Uredbu Vlade RH o vodnim područjima istom nisu definirani postupci provedbe iste.

Na dnevnom redu sjednice je bila je jedina točka Dnevnog reda: Prijedlog Odluke o načinu pružanja javne usluge sakupljanja komunalnog otpada na području Općine Jasenovac. Ista točka prošla je postupak Javnog savjetovanja sa zainteresiranom javnošću.

20220131 180323 1200x800

Nakon uvodnog obrazloženja općinske načelnice Marije Mačković i prijedloga za određenim izmjenama u predloženoj Odluci, općinski vijećnici su jednoglasno usvojili Odluku o načinu pružanja javne usluge sakupljanja komunalnog otpada na području Općine Jasenovac.