Usvojen proračun Općine Jasenovac za 2022. godinu

IMG 20211227 WA0003

Na sjednici Općinskog vijeća održanoj 14. prosinca 2021. godine, jednoglasno je usvojen Proračun Općine Jasenovac za 2022. godinu sa Projekcijama za 2023.-2024. godinu.

Usvojeni proračun iznosi nešto više 28 milijuna kuna. Kroz Proračun za 2022. godine predviđen je završetak 4 EU projekta, te početak novih kandidiranih projekata, koji bi pridonijeli razvoju komunalne i društvene infrastrukture, unapređenju i poticanju mladih kroz razne projekte, kao i briga za stanovnike treće životne dobi, unapređenje zaštite okoliša, te kulturne i prirodne baštine.

Usvojeni su i svi Programi i projekti vezani uz Proračun, te Odluka o Izvršavanju proračuna za 2022. godinu. Donesena je Odluka o upravljanju imovinom Općine Jasenovac za 2022. godinu, Odluka o financiranju političkih stranaka i nezavisnih kandidata koje djeluju u Općinskom vijeću, Odluka o proglašenju nerazvrstanih cesta kao –javno dobro u općoj uporabi u k.o. Jasenovac, kao i Plan djelovanja u području prirodnih nepogoda. Donesena je i Odluka o isplati Božićnice umirovljenicima sa najnižom mirovinom i osobama starijim od 65 godina bez prihoda.

Od vijećničkih pitanja vijećnici Silvije Balić, Marko Kozić i Denis Dimitrić postavili su pitanje oko postavljanje stupčića oko Zone malih obrta u centru Jasenovca kako bi se spriječilo parkiranje na nogostup uz cestu radi sigurnosti građana, Izgradnja mrtvačnice u naselju Puska, te pitanje vezano uz završetak radova na mostu na D-47.

Na sva pitanja odgovarala je općinska načelnica Marija Mačković.

IMG 20211227 WA0001

IMG 20211227 WA0004