TURNIR U ŠAHU U JASENOVCU POVODOM VELIKE GOSPE

U nedjelju osmoga kolovoza 2021. godine održan je u Jasenovcu brzopotezni turnir u šahu, a povodom blagdana Velike Gospe.

Na turniru je sudjelovalo trideset šahista iz Splita, Zagreba, Siska, Novog Virija, Garešnice, Novske, Kutine, Petrinje, Hercegovca i Jasenovca.
Turnir je osvojio igrač prvoligaša Mornara iz Splita Miro Bobanac, Fidemajstor, drugi je bio Mladen Kober, igrač Rade Končara iz Zagreba. Kober je isto Fidemajstor, a porjeklom je iz Drenov Boka. Treći je bio sisački nacionalni majstor Kruno Galić.

Najugodnije iznenađenje je četvrto mjesto majstorske kandidatkinje petnaestogodišnje Eve Mihaljević iz Novog Virja, ponajbolje kadetkinje Hrvatske.
Turnir je otvorila Marija Mačković koja je šahistima zaželjela uspjeh i fer borbu.

Sudjelovao je međunarodni šahovski sudac i profesor matematike Siniša Režek iz Zagreba.

20210808 102628 1200x800

20210808 102354 1200x800