MEĐUNARODNI DAN OBITELJI

U sklopu projekta „Svi smo mi zajednica“ u ponedjeljak, 17. svibnja 2021. godine, obilježen je Međunarodni dan obitelji.

Općina Jasenovac, Centar za pomoć i njegu Jasenovac i Udruga mladih „Komarac“ Jasenovac organizirali su prigodan program koji je održan u Pučkom domu u Jasenovcu s početkom u 10:00 sati.

Za posjetitelje je organizirano predavanje na temu „Uloga bake i djeda u obitelji“ koje je održala dr. sc. Daša Poredoš Lavor nakon kojeg su svi prisutni mogli izmjenjivati svoja životna iskustva. Na navedenu temu postavljena je izložba crteža učenika Osnovne škole Jasenovac te se kroz kratku tekstualnu prezentaciju nastojalo probuditi svijest o različitosti i važnosti svih članova obitelji. Obilježavanju Međunarodnog dana obitelji prisustvovala je načelnica općine Jasenovac Marija Mačković.

Program je proveden uz poštivanje svih propisanih epidemioloških mjera.