U Hrvatskoj Kostajnici održana Sjednica Stožera Civilne zaštite

KostajnicaOpćinska načelnica Marija Mačković sudjelovala je na Stožeru Civilne zaštite RH u Hrvatskoj Kostajnici 4. Svibnja 2021. Godine.

Sjednicom je predsjedao potpredsjednik Vlade i ministar Hrvatskih branitelja Tomo Medved. Sjednici je i Potpredsjednik Milošević, ministrica poljoprivrede Marija Vučković sa tajnicima, predstavnici Hrvatskih voda, državni tajnici svih ministarstava, načelnik Policijske uprave Sisačko-moslavačke Luka Pešut, ravnateljica uprave za rušenje objekata ispred Ministarstva graditeljstva, prostornog uređenja i imovine Katica Prpić, predstavnici CK i svi redovni članovi Stožera.

Na Stožeru su bili načelnici općina Hrvatska Dubica, Majura, Donji Kukuruzara, Gvozda, Dvora, Sunje, te domaćin Grad Hrvatska Kostajnica.

Ministrica poljoprivrede je izvijestila o mjerama vezanim za poljoprivredu za potresom pogođena područja Mjera 5.2.1. te nastojanjima za što jednostavnijom procedurom kandidiranja.

Potpredsjednik Vlade i Državni tajnik u Središnjem državnom uredu izvijestili su oko obnove nekonstruktivnih dijelova obiteljskih kuća.

(fotografija preuzeta sa stranice, a više info na službenoj stranici;

https://potresinfo.gov.hr/vijesti/stozer-za-otklanjanje-posljedica-potresa-u-hrvatskoj-kostajnici/515 )