Izrađeni elaborati za rušenje obiteljskih kuća koje ugrožavaju stanovnike i promet

Vezano uz Zaključke Stožera civilne zaštite  Republike Hrvatske koji zasjeda svakodnevno u Petrinji pod predsjedanjem potpredsjednika Vlade i ministra hrvatskih branitelja Tome Medveda je da se što prije krene sa sanacijom oštećenih objekata na područjima koja su stradala u potresu u dijelu Zagrebačke, Karlovačke i Sisačko-moslavačke županije. Općina Jasenovca  argumentima je uvrštena u Odluku Vlade Republike Hrvatske.

Jedna od mjera je rušenje obiteljskih kuća koje su dodatno uništene potresom i prijete susjednim naseljenim objektima, prometu i stanovnicima.

Općina je u prvoj grupi uspjela dobiti odobrenje za 9 objekata za koje je izgradila elaborate. Isti su proslijeđeni mjerodavnom Državnom inspektoratu na suglasnost iz razloga ne dobivanja suglasnosti vlasnika.

Općina Jasenovac godinama pokušava riješiti probleme  ruševnih objekata, ali jedini put koji je trenutno moguć je izrada elaborata i suglasnost nadležnog inspektorata.