LOKALNI IZBORI 2021. - obavijest biračima

Općinsko  izborno povjerenstvo Općine Jasenovac u svezi s provedbom lokalnih izbora  koji će se održati 16. svibnja 2021. godine, sudionicima izbora upućuju sljedeću obavijest

OBAVIJEST

Obavještavaju se svi sudionici izbora da se potrebni obrasci za kandidiranje mogu skinuti sa službene stranice Općine Jasenovac.

Predsjednik

Marko Galović, v.r.

1. PRILOZI – OBRASCI
    • IZBOR ČLANOVA PREDSTAVNIČKIH TIJELA JEDINICA LOKALNE I PODRUČNE (REGIONALNE) SAMOUPRAVE

OLS-1 - Prijedlog kandidacijske liste političke stranke/političkih stranaka za izbor članova općinskog/gradskog vijeća/županijske skupštine/Gradske skupštine Grada Zagreba

OLS-2 - Prijedlog kandidacijske liste grupe birača za izbor članova općinskog/gradskog vijeća/županijske skupštine/Gradske skupštine Grada Zagreba

OLS-3 - Očitovanje kandidata o prihvaćanju kandidature

OLS-5 - Obavijest o otvaranju posebnog računa za financiranje izborne promidžbe kandidacijske liste za izbor članova općinskog/gradskog vijeća/županijske skupštine/Gradske skupštine Grada Zagreba

Izdavanje potvrde odnosno posebnog uvjerenja iz kaznene evidencije može se zatražiti nakon stupanja na snagu Odluka o raspisivanju izbora do podnošenja prijedloga kandidatura za lokalne izbore (16. travnja 2021. godine od 0:00 sati - 29. travnja 2021. godine do 24:00 sata) putem sustava e-Građani (https://e-kaznena.pravosudje.hr/) ili u sjedištu bilo kojeg općinskog suda ili njihove stalne službe, neovisno o prebivalištu.

• IZBOR OPĆINSKIH NAČELNIKA, GRADONAČELNIKA I ŽUPANA TE NJIHOVIH ZAMJENIKA

OLN_1 prijedlog kandidata za izbor općinskog načelnika

OLN-3 - Očitovanje kandidata o prihvaćanju kandidature

OLN-4 - Obavijest o otvaranju posebnog računa za financiranje izborne promidžbe za izbor izvršnog tijela općine, grada, županije i Grada Zagreba

U privitku se nalaze obavijesti biračima koje se odnose na nadolazeće lokalne izbore.

OBAVIJEST BIRAČIMA

Objava- nacionalne manjine