Nova višenamjenska autocisterna za vodu u Općini Jasenovac

Ministarstvo gospodarstva i održivog razvoja – Ravnateljstvo za robne zalihe i Općina Jasenovac potpisali su Ugovor za čuvanje, održavanje i korištenje višenamjenske autocisterne za vodu.

Načelnica Općine Jasenovac Marija Mačković  preuzela je vozilo sa svom ugrađenom opremom.

Spomenutu autocisternu koristit će Dobrovoljno vatrogasno društvo Jasenovac, koje će ujedno osigurati smještaj, čuvanje i održavanje autocisterne.

Višenamjenska autocisterna je preuzeta dana 25. veljače 2021.g. u prostorima tvrtke Ziegler d.o.o. u Kutini od strane zapovjednika Vatrogasne zajednice Općine Jasenovac Nikola Damjanković i predsjednik Danijel Kušan. Isti dan je održana obuka za vozače o korištenju i rukovanju autocisternom.

Ova cisterna je velika pomoć DVD-u Jasenovac i ostalim društvima na području općine, s obzirom na zastarjeli vozni park i potrebe stanovništva na području općine Jasenovac.