Službene internet stranice Općine Jasenovac

Općina Jasenovac
Općina Jasenovac smještena je na krajnjem sjeveroistočnom dijelu Sisačko-moslavacke županije. To je nizinski prostor kontinentalne klime, okružen rijekama Trebežom, Savom, Unom i Strugom, sa svojih deset naselja smještenih na 168,5 km2.
Geografski položaj
Naselje Jasenovac udaljeno je samo 8 km od čvorišta Novska na X paneuropskom koridoru Posavske autoceste Ljubljana- Bregana- Zagreb- Lipovac.

Međunarodni dan starijih osoba

Povodom Međunarodnog dana starijih osoba, u ponedjeljak 1. listopada 2019. godine Općina Jasenovac, Centar za pomoć i njegu Jasenovac, program ZAŽELI, projekt „Radim, pomažem, učim!“ , Udruga mladih „Komarac“ i Udruga umirovljenika Jasenovac obilježili su dan posvećen sugrađanima treće životne dobi. Bogat  program oduševio je mnogobrojne uzvanike, goste i krajnje korisnike projekta.  U ime Općine Jasenovac obilježavanju su prisustvovali načelnica i saborska zastupnica Marija Mačković , privremena ravnateljica Centra za pomoć i njegu Jasenovac  Jasminka Dragić,  predsjednik Udruge Umirovljenika Jasenovac Luka Đilas, voditelj programa Zaželi i predsjednik Udruge mladih Goran Dragić, administrativna djelatnica i žene za pomoć u kući starijm osobama. Svi prisutni imali su mogućnost  izmjeriti razinu šećera u krvi te izmjeriti krvni tlak. Zajednički cilj organizatora obilježavanja Dana starijih osoba je  podizanje kvalitete  života osoba starije životne dobi  i poticanje na sudjelovanje u aktivnostima  lokalne zajednice. Oni  su svojom energijom i kreativnošću pokazali da starenje može biti ispunjeno različitim aktivnostima koje upotpunjavaju njihovu svakodnevicu i čine ju kvalitetnijom. Druženje se nastavilo uz malu zakusku, vesele tamburaše Udruge umirovljenika i ples.