Održan 7. sastanak projektnog tima

Projektni tim projekta „Radim, pomažem, učim!“ sastao se 26. kolovoza 2019. godine u prostorijama vijećnice Općine Jasenovac. Kao i na svakom redovnom kvartalnom sastanku projektnog  tima u sklopu projekta „Radim, pomažem, učim!“ voditelj projekta Goran Dragić i administrativna djelatnica Željka Mačković  izvjestili su nazočne o projektnim aktivnostima u proteklom kvartalnom razdoblju. Uz redovit rad  žena koje skrbe o 200 krajnjih korisnika i mjesečnu dostavu higijenskih potrepština, voditelj i administrativna djelatnica koordiniraju i nadziru rad u svih deset naselja općine Jasenovac. U ovom kvartalnom razdoblju završena je prekvalifikacija 5 žena za zanimanje kuharice. Sve aktivnosti odvijaju se redovito i cjelovito, sukladno planu aktivnosti a svakom novom ukazanom problemu pristupa se odmah izlaskom na teren i rješava se trenutno na opće zadovoljstvo naših krajnjih korisnika, njegove gerontodomaćice i cijelog projektnog tima. Iskustva krajnjih korisnika govore u prilog da su zadovoljni dosadašnjom provedbom aktivnosti; pomoći u kućanstvu, razgovorom i druženjem u raznim životnim situacijama. Projekt je od iznimne važnosti posebice krajnjim korisnicima koji žive sami. Pristup svakom korisniku je individualan, budući da svatko ima različit potrebe i navike, a sve aktivnosti kroz projekt prilagođavaju se svakom pojedinom korisniku. Općina Jasenovac, kao i partneri na projektu, Centar za socijalnu skrb Novska i Hrvatski zavod za zapošljavanje područni ured Kutina iznimno su zadovoljni dosadašnjom suradnjom i provedbom projekta.