Centar za socijalnu skrb Novska objavio Poziv o mogućnosti ostvarenja jednokratne naknade

Jednokratna naknada je materijalno pravo na novčanu pomoć koju je moguće ostvariti između ostalog i uslijed pretrpljene elementarne nepogode poput potresa. Naknada iznosi 2.500 kn za samcu, odnosno 3.500 kn za kućanstvo.

Jednokratna pomoć nije namijenjena samo socijalno ugroženima nego svima koji su stradali u potresu te pozivamo sve koji imaju oštećene objekte u potresu, a to još nisu učinili, da podnesu zahtjev.

Zahtjev treba sadržavati:

• podaci o podnositelju zahtjeva članova kućanstva (ime i prezime, OIB, adresa stanovanja, kontakt broj)
  • podaci o pretrpljenoj materijalnoj šteti na imovinu (opisati radi li se o stambenom ili gospodarskom objektu i kakva su oštećenja)
  • dostaviti dokaz o nastaloj šteti (npr. fotodokumentacija i dr.)
  • presliku tekućeg ili zaštićenog računa

Zahtjevi se podnose u Centru za socijalnu skrb Novska, Tina Ujevića 1 / au uredovno radno vrijeme Centra.

Centar za socijalnu skrb Novska poziva i sve ostale osobe s područja Sisačko moslavačke županije i okolice pogođene potresom, a koje su privremeno smještene na području mjesne nadležnosti Centra za socijalnu skrb Novska, da se jave u Centru radi podnošenja zahtjeva za jednokratnu naknadu.

ZAHTJEV