Službene internet stranice Općine Jasenovac

„Topli Prosinac“ u NARODNOJ KNJIŽNICI I ČITAONICI JASENOVAC

Prosinac i predbožićno raspoloženje u Narodnoj knjižnici i čitaonici obilježeno je kroz niz radionica tijekom cijelog mjeseca. Radionice su održane uz potporu Općine Jasenovac i Sisačko-moslavačke županije, a uz doprinos i suradnju sa Centrom za pomoć i njegu. Cilj radionica bio je privući ljude na druženje u ovim hladnim zimskim danima, zagrijati maštu vlastitim kreacijama i spojiti različite uzraste sa različitim načinima izrade božićnih ukrasa, te povući paralelu između baštine i današnjeg načina ukrašavanja za vrijeme predbožićnih blagdana.  Održano je 7 radionica, te su one započele sa radom 30.11.2018. i trajale su sve do 20.12.2018. od 13.00-15.00 h. Svaka radionica imala je drugu tematiku i ideje (od izrade adventskih vijenaca, do božićnih ukrasa, svijeći, kupki, sapuna te različitih božićnih ukrasa. Sve što su sudionici izradili na radionici, sa sobom su ponijeli kućama. te na taj način i druge razveselili sa svojim kreativnim idejama. Radionice su za sve uzraste bile potpuno besplatne, i prilagođene svakome, stoga je u mjesec dana u njima sudjelovale 32 osobe, različitih dobnih uzrasta. Svaku radionicu je vodio drugi voditelj, stoga se ovim putem zahvaljujemo na suradnji Ani Špoljarević, Ivani Mačković -Marenić, te Jasminki Dragić i gospođama iz Centra za pomoć i njegu što su odvojile vremena i podijelile sa nama dio svoje kreativnosti, te obogatili naše znanje. Kako smo proveli vrijeme međusobno se družeći pogledajte u našoj galeriji. RASPORED RADIONICA bio je SLJEDEĆI; 30.11. PETAK – izrada adventskih vjenčića – voditelj Ana Špoljarević 04.12. UTORAK – izrada božićnih ukrasa – voditelj Jasminka Dragić 07.12. PETAK – izrada vjenčića za vrata – Voditelj Jasminka Dragić 10.12. PONEDJELJAK – izrada mirisnih kupki i soli – voditelj Sanja Radić 14.12. PETAK – izrada božidnih sapuna – voditelj Ivana Mačković- Marenić 18.12. UTORAK – izrada mirisnih svijeća – voditelj Sanja Radić 20.12.2018. ČETVRTAK – izrada anđela od filca i kukuruzovine – voditelji Jasminka Dragić i Sanja Radić Ugodne i sretne blagdane želi vam Narodna knjižnica i čitaonica Jasenovac.