Ugovori o izgradnji vodoopskrbnih sustava

Općinska načelnica Marija Mačković i saborska zastupnica je u utorak, 2. lipnja 2020. godine, u prostoru Pučkog otvorenog učilišta u Slunju nazočila potpisivanju ugovora o izgradnji vodoopskrbnih sustava na području Karlovačke i Sisačko-moslavačke županije. Potpisano je šest ugovora koji obuhvaćaju Slunj, Cetingrad, Topusko, Jasenovac i Generalski Stol. Ukupna vrijednost projekata iznosi 43,72 milijuna kuna bez PDV-a, a Hrvatske vode su u 2020. godini osigurale 14,93 milijuna kuna za izgradnju vodoopskrbnih sustava na navedenim područjima. Ugovore su potpisali generalni direktor Hrvatskih voda Zoran Đuroković i predstavnici javnih isporučitelja vodnih usluga, a potpisivanju su nazočili predsjednik Vlade Republike Hrvatske Andrej Plenković, ministar zaštite okoliša i energetike Tomislav Ćorić, ministar hrvatskih branitelja Tomo Medved, župan Karlovačke županije Damir Jelić, župan Sisačko-moslavačke županije Ivo Žinić, gradonačelnik Slunja Jure Katić, te ostali predstavnici jedinica lokalne samouprave. U ime javnog isporučitelja vodnih usluga za područje Općine Jasenovac ugovor i dodatak  ugovoru   je potpisala direktorica „Jasenovačka voda“ d.o.o. Andrea Đilas. Ugovor je potpisan na 485.000,00 kn na izgradnju novog zdenca za crpljenje vode jer je postojeći je star oko 45 godina. Dodatak ugovora je potpisan na dodatni 1.000.000,00 kn za rekonstrukciju vodovodne mreže naselja Jasenovac i Uštica, tako da je za 2020. Godinu za rekonstrukciju cjevovoda osigurano 2.600.000,00 kn. Cijeli projekt rekonstrukcije za koji je provedena Javna nabava i potpisan Okvirni sporazum na tri godine  iznosi više od 13.000.000,00  kn.