Modernizacija javne rasvjete u naselju Jasenovac

Općina Jasenovac na  raspisani Javni natječaj Ministarstva regionalnog razvoja i fondova EU pod nazivom Program poboljšanja infrastrukture na područjima naseljenim pripadnicima nacionalnih manjina kandidirala je projekt Modernizacija javne rasvjete naselja Jasenovac primjenom mjera energetske učinkovitosti (faza 1).  Potpisan je Ugovor na iznos od 150.000,00 kn.

Izvedeni su radovi (isporuka i zamjena) svjetiljki za tri trafostanice. Postavljena je nova led rasvjeta. Vrijednost izvedenih radova je 218.000,00 kn.

Cilj Općine je sukladno Izrađenom energetskom pregledu  koji je  izrađen  od strane ovlaštenih projektanata krenuti u izmjenu javne rasvjete u svim naseljima Općine Jasenovac.

Čeka se otvaranje Javnih natječaja iz EU fondova. Cilj općine je ekološka i štedljiva javna rasvjeta s manjim troškovima  održavanja i manjom potrošnjom  električne energije .