Poziv na sudjelovanje u obilježavanju Međunarodnog dana starijih osoba

Međunarodni dan starijih osoba se od 1991. godine obilježava svake godine 1. listopada

Ovaj je dan utemeljen radi podizanja svijesti o pitanjima koja se tiču starijih osoba poput doprinosa starijih osoba društvu, ali i procesa starenja.

Tema Međunarodnog dana starijih osoba usmjerava provedbu nacionalnih strategijskih programa u domeni aktivnog zdravog starenja.

Aktivno zdravo starenje obuhvaća unaprjeđenje i očuvanje zdravlja, funkcionalne sposobnosti i kvalitete života starijih osoba te podrazumijeva aktivno sudjelovanje i sigurnost starijih osoba u zajednici u kojoj žive.

Stoga Vas pozivamo na zajedničko obilježavanje Međunarodnog dana starijih osoba, u utorak  u prostorima TRŽNICE  JASENOVAC, od 10,00 sati  do 12,00 sati.

Planirani program je sljedeći;

* izložba radova kreativne radionice

* besplatno mjerenje razine šećera u krvi

* besplatno mjerenje krvnog tlaka

* zabavni program uz tamburaše Udruge umirovljenika Jasenovac