Završen projekt „SVI SMO MI ZAJEDNICA“

Projekt „SVI SMO MI ZAJEDNICA“ u okviru poziva Širenje mreže socijalnih usluga Faza 1, završio je 31. srpnja 2022., a trajao je pune dvije godine, odnosno od 31. srpnja 2020. Nositelj projekta je Općina Jasenovac, a provodi se zajedno s partnerima - Centrom za pomoć i njegu Jasenovac te Udrugom mladih Komarac. Vrijednost projekta je 1.494.956,25 kuna, a projekt je u potpunosti financirala Europska unija iz Europskog socijalnog fonda.

Na projektu je ostvareno slijedeće:

OSTVARENI REZULTATI PROJEKTA

• Uključeno 66 osoba starijih od 65 godina
  • Poboljšanje društvenog života starijih osoba
  • Povećanje senzibiliteta zajednice i mladih prema starijim osobama
  • Olakšavanje svakodnevnog života starijih osoba i njihovo uključivanje u lokalnu zajednicu
  • Međusobna socijalizacija
  • Aktivan život starijih osoba i poboljšanje njihovog psihosocijalnog stanja

OSTVARENI ELEMENTI PROJEKTA

• Zaposlena su 2 koordinatora društvenih aktivnosti i 1 administrativni djelatnik
  • Adaptacija prostora u kojem su se održavale projektne aktivnosti (preuređenje prostora za druženje starijih osoba i neprilagođenog sanitarnog čvora, izgradnja pristupne rampe)
  • Kupovina računalne opreme (2 prijenosna računala, odgovarajući softwarei, 1 bežični printer te 1 fotoaparat )